Özel Hatay için çağrı yapmıştı: Emniyet  önlem aldı!

Hatay'da Belediye Başkanlığı için mazbatanın AK Partili Mehmet Öntürk'e verilmesinin ardından CHP Genel Başkanı Özgür Özel, vatandaşlara YSK Önünde toplanmaları için çağrıda bulundu. Özel'in çağrısından sonra YSK önünde güvenlik önlemleri alınmaya başlandı. 

Özel Hatay için çağrı yapmıştı: Emniyet  önlem aldı!

Hatay’da Belediye Başkanlığı için mazbatanın AK Partili Mehmet Öntürk'e verilmesinin ardından CHP Genel Başkanı Özgür Özel, vatandaşlara YSK Önünde toplanmaları için çağrıda bulundu. Özel’in çağrısından sonra YSK önünde güvenlik önlemleri alınmaya başlandı. 


Ankara Emniyeti, CHP Genel Başkanı Özgür Özel’in çağrısından sonra YSK önünde önlem almaya başladı.  Özel, Hatay’daki seçimler için vatandaşlara, YSK önünde toplanmaları yönünde çağrıda bulunmuştu. 

ÖZGÜR ÖZEL ÇAĞRI ŞU ŞEKİLDE


Özel, X (Twitter)  hesabında şu açıklamayı yapmıştı:  "Hatay'ın sandıktaki iradesine günlerdir masa başı oyunlarla müdahale edilmektedir.

Başvurularımız sonuçlanmadan ve YSK kararını açıklamadan siyasi baskılarla haksızca ve hukuksuzca mazbata verilmiştir. Bizler yarın saat 15.00'te YSK önünde olacağız.

Hatay'ın iradesine sahip çıkmak isteyen herkesi barışçıl ve anayasal hak arayışı için YSK önüne çağırıyorum."