Hatay'da konutlar ne zaman teslim edilecek?

Asrın felaketi olarak nitelendirilen depremlerden sonra Hataylı vatandaşlar yapımına başlanan kalıcı konutların ne zaman teslim edileceğini merak ediyordu. Hatay Valisi Mustafa Masatlı'nın konu ile ilgili açıklaması ise… 

Hatay'da konutlar ne zaman teslim edilecek?

Hatay’da bir yandan enkaz kaldırma çalışmaları devam ederken bir diğer yandan da kalıcı konutların inşası devam ediyor.

Hatay'da konutlar ne zaman teslim edilecek?

HATAY’DA KALICI KONUTLAR NE ZAMAN TESLİM EDİLECEK?

CNN Türk’te yer alan habere göre, Vali Masatlı, “konutları 2 ay içinde teslim edeceğiz” dedi.
Vali Masatlı’nın konu ile ilgili açıklaması şu şekilde: İlimizde 42 bin bağımsız bölümün inşaatı devam ediyor. Bunlardan 32 bin 609’u konut 6 bin 250 köy evi ve devamı da iş yeri. Yani bizim şu anda bizim inşaatı devam eden projelerle birlikte 73 bin 712 planlamamız söz konusu. İnşallah buradaki çalışmalarımız da birkaç aya kadar tamamlanır. Yani kasım ayı sonu aralık ayı başı itibariyle buradaki konutlarımız da tamamlanarak hak sahiplerine teslim edilecek.

Hatay'da konutlar ne zaman teslim edilecek?

HATAY’DA KALICI KONUTLARIN TESLİM EDİLME SÜRESİ…

Ondan sonra da burada bir yaşam oluşacak. Burada zeminin çok sağlam olduğu, insanların uzun süre yaşayabileceği bir alan oluşturuluyor, vatandaşlarımız o bakımdan müsterih olsunlar. Bizim konutlarımız 2+1 ve 3+1 olarak planlandı ve ona göre yapıldı. Biraz sonra gireceğiz bizim 2+1 konutlarımız 75 metrekare. Sizin de gördüğünüz gibi burası örnek bir dairemiz. Kısmet olursa 2 ay sonra da teslim edilecek. İnşallah insanlarımızı da burada barındırılacak.”

Kaynak: Cnn Yazan-Derleyen: Hatay Son Dakika Date: 28.09.2023