Deprem bölgesi borç yapılandırılma süresi uzatıldı! İşte detaylar...

Türkiye'nin bazı bölgelerinde yaşanan depremler nedeniyle borçlarını yeniden yapılandırmak isteyenler için süre uzatıldı. Hazine ve Maliye Bakanlığı, Resmi Gazete'de yayımladığı tebliğ ile bu konuda yapılacak işlemlerin detaylarını açıkladı.

Deprem bölgesi borç yapılandırılma süresi uzatıldı! İşte detaylar...

Adıyaman, Hatay, Kahramanmaraş, Malatya ve Gaziantep'in İslahiye ve Nurdağı ilçelerinde deprem sonrası mücbir sebep halinin devam ettiği kararı alınmıştı.

Bu illerdeki borçlular, 29 Şubat 2024 tarihine kadar yeniden yapılandırma başvurusunda bulunabilecekler. Yapılandırılan borçların ilk ödemesi (peşin ödeme dahil) 1 Nisan 2024'te, ikinci ödemesi 30 Nisan 2024'te, diğer ödemeler ise sonraki aylarda gerçekleştirilebilecek.

Öte yandan, Adana, Diyarbakır, Elazığ, Kilis, Osmaniye, Şanlıurfa ve Gaziantep (İslahiye ve Nurdağı ilçeleri dışında) ile Sivas'ın Gürün ilçesinde mücbir sebep hali 31 Temmuz'da bittiği için, bu illerdeki borçluların 31 Ekim'e kadar başvuruda bulunmaları ve ilk ödemelerini (peşin ödeme dahil) 30 Kasım'da, diğer ödemelerini ise sonraki aylarda yapmaları gerekiyor.