Lütfü Savaş: 'Hakkımda yalan haberler yayılmaktadır'

Lütfü Savaş, başkanlık yaptığı dönemde, Hatay Büyükşehir Belediyesi'nin tefecilerden 7 milyar TL borç aldığı iddialarına yanıt verdi.

Lütfü Savaş: 'Hakkımda yalan haberler yayılmaktadır'

Lütfü Savaş, başkanlık yaptığı dönemde, Hatay Büyükşehir Belediyesi’nin tefecilerden 7 milyar TL borç aldığı iddialarına yanıt verdi.

Savaş konu ile ilgili şu şekilde açıklamalarda bulundu: “Son günlerde bazı yayın organları ve sosyal medya hesapları üzerinden şahsım hedef alınarak yöneticiliğini yaptığım Hatay Büyükşehir Belediyesi’nin tefecilerden borç aldığı ve 7 milyar TL gibi bir rakam borçlu olduğu yönünde bir yalan ve dezenformasyon yayılmaktadır.


Seçim süreci hukuksal olarak devam etmektedir. Tarafımı yıpratmaya ve mevcut süreçlerde seçmende algı oluşturmaya yönelik bu haber ve haberler tamamen asılsız ve yalandır.


Mevzuatı gereği belediyeler meclis borçlanma kararı olmadan bankalardan kredi dahi çekemez, borçlanamaz. Kanunlar açık ve nettir.

Meclis çoğunluğunun onlarda olmasına rağmen nasıl borçlanalım? Depremden bu yana geçen 14.5 ayda gelirlerimiz yüzde 40’a düşmüş, giderlerimiz 12 katına çıkmıştır.


Bu asılsız haberleri yapanlar hakkında konunun araştırılması için savcılığa suç duyurusunda bulunacağımı üzülerek belirtmek isterim."

 

İŞTE SAVAŞ'IN PAYLAŞIMI

Lütfü Savaş: 'Hakkımda yalan haberler yayılmaktadır'