Kılıçdaroğlu'ndan 'memur Teoman' açıklaması

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı ve Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu, Teoman Coşkun Dudak'ı ziyareti sonrası yaptığı açıklamada, 'Teoman Coşkun Dudak, rüşvet almadığı için ikinci sınıf vatandaş görevi gören bir kişi. Ona sahip çıkmak gerek. Memur Teoman 15 Mayıs'tan sonra inşallah çok güzel bir yerde olacak' dedi.

Kılıçdaroğlu'ndan 'memur Teoman' açıklaması

17-25 Aralık soruşturması kapsamında Reza Zarrab'ın teklif ettiği rüşveti kabul etmeyerek gündeme gelen ve kamuoyunda Memur Teoman olarak bilinen Teoman Coşkun Dudak’ı ziyaret etti.

“BU KİŞİYE SAHİP ÇIKMAK, DEVLETE SAHİP ÇIKMAK DEMEKTİR”

Ziyaret sonrası açıklama yapan Kılıçdaroğlu şöyle konuştu:

“*Memur Teoman'ı ziyaret ettim. Memur Teoman bir devlet memuru, saygın bir kişi, gümrükte çalışıyor. Kendisine teklif edilen rüşvetleri almayan, almadığı için biraz ikinci sınıf vatandaş muamelesi gören bir kişi. 

Bu kişiye sahip çıkmak, devlete sahip çıkmak demektir. Çünkü bunlar partinin memuru değil, bunlar devletin memuru. Memur Teoman'ı ve ailesini ziyaret etmek ve onlarla oturup kısa da olsa bir sohbet gerçekleştirmek benim için çok güzel bir olay.

 

*Memur Teoman, önümüzdeki süreç içerisinde 15 Mayıs'tan sonra çok daha güzel yerlerde olacak ve devletin yine itibarını, saygınlığını koruyan, devleti için çalışan bir memur olarak görevini sürdürecek."