Hatay'daki belediye başkanı verdiği sözü tuttu: Makam araçlarını satıyor!

Hatay'ın Defne ilçesinde Belediye Başkanı olan Halil İbrahim Özgün, belediyenin tüm makam araçlarını satışa çıkardığını duyurdu. 

Hatay'daki belediye başkanı verdiği sözü tuttu: Makam araçlarını satıyor!

Hatay’ın Defne ilçesinde Belediye Başkanı olan Halil İbrahim Özgün, belediyenin tüm makam araçlarını satışa çıkardığını duyurdu. 


31 Mart Yerel Seçimlerinde Defne ilçesinde seçimleri kazanarak belediye başkanı olan CHP’li Halil İbrahim Özgün, belediyenin tüm makam araçlarını satışa çıkardığını duyurdu.

Özgün, seçimlerden önce verdiği sözü hatırlatarak, “Ben dahil kimsenin makam aracı kullanmasını istemiyoruz” dedi.

“ARAÇLARI SATACAĞIZ,  PARASINI DA BELEDİYEYE ALACAĞIZ”


Sosyal medya hesabından video yayımlayan Halil İbrahim Özgün, “Değerli Defneliler merhaba. Belediyeyi şeffaf ve denetlenebilir şekilde yöneteceğimizin sözünü vermiştik.

Tasarruf yapacağımızın sözünü vermiştik. Arkamda gördüğünüz araçlar belediyenin makam araçları. Bunların dışında da daha önceki belediye başkanımızın kiralık olarak kullandığı daha yeni ve daha lüks bir araç vardı.

O aracı da iade ettik. Arkamda gördüğünüz makam araçlarını da satışa çıkarıyoruz. Bu araçları satacağız. Parasını da belediyeye alacağız.

Ben dahil hiç kimsenin belediye bünyesinde makam aracı kullanmasını istemiyoruz. Bu icraatımız Defnemize hayırlı olsun.” ifadelerinde bulundu.