Hatay'da seçim iptal mi olacak? Savaş, 'İtiraz edeceğiz'

Hatay'da CHP'den aday olan Lütfü Savaş, seçim sonuçlarına itiraz edeceklerini açıkladı. Savaş, 'Hatay halkının sandık iradesi tam olarak tecelli edene kadar mücadelemiz sürecek. Bir tek oyun bile takipçisi olacağız.' dedi.  

Hatay'da seçim iptal mi olacak? Savaş, 'İtiraz edeceğiz'

31 Mart Yerel Seçimlerinde dikkatleri üzerine çeken başka bir yerde Hatay oldu. Hatay’da CHP adayı Lütfü Savaş, yüzde 342 bin 699 oy almıştı.

AK Parti adayı Mehmet Öntürk 346 bin 60 oyla birinci seçilmişti. Oy oranlarında yanlışlığın olduğunu düşünen Savaş, itiraz edeceklerini açıkladı. 


“BİR TEK OYUN BİLE TAKİPÇİSİ OLACAĞIZ”


Savaş, söz konusu paylaşımda "Değerli hemşehrilerim, Hatay halkının seçim iradesini kesinlikle gasp ettirmeyeceğimizi bir kez daha vurguluyorum. 


Seçim sonuçlarına ilişkin itirazımızı, 2 Nisan saat 10.00'da Antakya İlçe Seçim Kuruluna, daha sonra diğer ilçe seçim kurullarına yapacağız. 


Hukukçularımız dün geceden itibaren, seçimlere ilişkin ıslak imzalar, oy sayım cetvelleri, oy sonuç tutanakları ile YSK verilerine dair birçok konu üzerindeki çalışmasını sürdürüyor. 


Hatay halkının sandık iradesi tam olarak tecelli edene kadar mücadelemiz sürecek. Bir tek oyun bile takipçisi olacağız. 


Tüm süreçte yanımızda olan Genel Başkan Yardımcılarımız Sayın Gökçe Göken ve Murat Bakan, milletvekillerimiz Nurhayat Ataca Kayış, Mehmet Güzelmansur,

Nermin Yıldırım Kara ile geçmiş dönem milletvekillerimiz Suzan Şahin ve İsmet Tokdemir, İl Başkanımız Sayın Hakan Tiryaki ve parti örgütümüze, hemşehrilerime, emek veren herkese teşekkür ediyorum. 


Bir tek oyun bile takipçisi olacağız. Bundan sonraki her aşamada sizleri bilgilendireceğiz. Saygı ve sevgilerimi sunarım" açıklamasında bulundu.