Hatay'da Lütfü Savaş'a Saldırı!

Hatay'da miting düzenleyen HBB Başkanı Lütfü Savaş, konuşma sırasında bir vatandaşın saldırısına uğradı. Olayla ilgili valilik inceleme başlattı. 

Hatay'da Lütfü Savaş'a Saldırı!

Hatay’da miting düzenleyen HBB Başkanı Lütfü Savaş, konuşma sırasında bir vatandaşın saldırısına uğradı. Olayla ilgili valilik inceleme başlattı. 


Hatay’ın Samandağ ilçesinde miting düzenleyen Lütfü Savaş, konuşma esnasında bir vatandaşın saldırısına uğradı. Saldırı sonrası Lütfü Savaş, sahneden aşağı düştü. Yere düşen Savaş, sahneye çıkarak konuşmasına devam etti. 

BAŞKAN SAVAŞ VE VALİLİK AÇIKLAMA YAPTI!


Saldırı sonrası açıklama yapan Lütfü Savaş, saldırganın psikiyatrik tedavi gördüğünü ve kendisine karşı bir kastının olmadığını belirtti.  Hatay Valiliği’nden konuya ilişkin yapılan açıklamada olayın ardından inceleme başlatıldığı bildirildi.

Açıklamada, “Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Lütfü SAVAŞ’ı sahneden itmek suretiyle saldırı girişiminde bulunan Samandağ 1985 doğumlu (A.G) adlı şahsın;

akli dengesinin yerinde olmadığı (Bipolar Bozukluk) ve ailesi tarafından tedavi sürecinin tamamlandığı gerekçesiyle kısa bir süre önce hastaneden çıkarıldığı tespit edilmiştir” denildi.