Hatay'da çöküntü yol operasyonu: Seferber oldular!

 Hatay Büyükşehir Belediyesi, Defne ilçesinde yol çökmesi ihbarına karşı harekete geçti. Olay yerinde çalışma yürüten ekipler, soruna büyümeden müdahale etti. 

Hatay'da çöküntü yol operasyonu: Seferber oldular!

HBB Defne ilçesi Harbiye Caddesi'nde yağışlardan dolayı zarar gören yol ihbarına karşı harekete geçti. Olay yerine intikal eden HBB ekipleri, yapılan incelemeler sonucunda, yağışlar sonrası heyelanın ilerlediği tespit edildi. 


Ayrıca inşaat temelinde su borularının patladığı, yer altında bulunan elektrik hatlarının zarar gördüğü ve doğalgaz borularında da benzer bir durumun yaşandığı belirlendi.

Hatay'da çöküntü yol operasyonu: Seferber oldular!
VİDANJÖRLERLE DESTEK SAĞLADI


Acil durum ekipleri hızla harekete geçerek inşaat temelindeki suyun tahliyesini sağlamak için itfaiye ekipleri motopomp kullanırken, HATSU ekipleri vidanjörlerle destek sağladı.

Zabıta ekipleri de güvenlik çemberi oluşturarak olası bir kazaya karşı bölgede emniyeti sağladı.
 
İçme Suları Daire Başkanlığı, bölgeyi besleyen suyun kaynağıyla ilgili çalışmalar yürütürken, Fen İşleri Dairesi Başkanlığı alanda keşif yaparak “planlama ve proje” hazırlığına başladı.

Enerjisa ve Aksa Gazın birimleri de bölgeye sevk edilerek altyapıyla ilgili çalışmalara başladı.
 
Yetkililer, alınan önlemlerle birlikte mahalle sakinlerinin sağlığı ve çevrenin güvenliği için gereken adımların atıldığını ve ekipler tarafından en kısa zamanda sorunun çözüme kavuşturulacağını belirtti.