Bakan duyurdu: Hatay'da faizsiz 2 yıl geri ödemesiz kredi...

Hatay'a ziyaret gerçekleştiren Ticaret Bakanı Ömer Bolat, STK temsilcileriyle bir araya geldi. Bakan Bolat, vatandaşların konut sorununu gidermek için yeni bir model geliştireceklerini duyurdu. Bolat, 'Faizsiz 2 yıl geri ödemesiz kredi uygulaması başlatıldı' dedi.

Bakan duyurdu: Hatay'da faizsiz 2 yıl geri ödemesiz kredi...

Hatay’da, Sivil Toplum Kuruluşları (STK) ile bir araya gelen Bakan Bolat, Hatay’da yıkılan binaların inşası için yeni bir model geliştirdiklerini aktardı. 

Bakan Ömer Bolat geliştirilen faizsiz model ile ilgili şu açıklamada bulundu: "TOKİ’nin koordinasyonunda vatandaşlarımızın yerlerini yapmasıyla alakalı yeni bir model de geliştirildi. Bu model çerçevesinde büyüklüğüne göre konut için 500 bin TL hibe ve 500 ile 800 bin TL arasında faizsiz kredi iki yıl ödemesiz, on yıl vadeli, iş yerleri için de 250 bin TL hibe ve 250-500 bin TL yine faizsiz kredi uygulaması başlatıldı. 

"CANLA BAŞLA ÇALIŞIYORUZ"

Hatay’ın bir an önce eski günlerine kavuşması, hatta eskisinden daha güzel bir şehircilik ve modern bir şehir konumuna erişmesi, yaşanabilir, huzurlu güzel bir şehir haline gelmesi için canla başla bir çalışma içindeyiz. Depremin üçüncü haftasından itibaren kalıcı konutlarla ilgili rezerv alanları tespiti ve temel atma çalışmaları yapıldı. Başta hastaneler olmak üzere geçici ve kalıcı yatırımlar yapılıyor"