Hatay Valisi Masatlı açıkladı: Hatay'da 3 hafta içinde çadırda yaşayan kalmayacak! İşte detaylar…

Hatay Valisi Mustafa Masatlı, CNN TÜRK ekibinden Fulya Öztürk'e bir dizi açıklamalarda bulundu. Masatlı yapıtığı konuşmada, 'Şu an 153 konteyner kentimiz var. 144 binden fazla vatandaşımızı ağırlıyoruz. 3 hafta içinde bütün çadırları kaldıracağız.' dedi. 

Hatay Valisi Masatlı açıkladı: Hatay'da 3 hafta içinde çadırda yaşayan kalmayacak! İşte detaylar…

Hatay Valisi Mustafa Masatlı'nın Fulya Öztürk'e yaptığı konuşma şu şekilde: 

"Toplam 80 bin 512 binanın ve 264 bin bağımsız bölümün yüzde 49'nu kaldırdık. Kaldırılacak olan binaların yüzde 51'i kaldı. 32 bin 613 bina kaldırılmayı bekliyor. Ortalama zaman olarak 100 gün içinde Antakya'da ve Defne'de yıkımları bitireceğiz ve enkazları kaldıracağız. Hatay geneli için 3,5 - 4 ay içinde tüm enkaz kalkacak.

“100 GÜN İÇİNDE BU İŞİ HALLEDECEĞİZ” 

Türkiye'nin yüzde 10 iş makinesi burada TÜİK verilerine göre. Bizim bir iş planımız var. Günlük olarak yıkmış olduğumuz 250-300 arasında bina var. 20 katlı olan da var 3 katlı olan da var. Yapmış olduğumuz hesaplamada 100 gün içinde bu işi halledeceğiz.

3 HAFTA İÇİNDE ÇADIRDA YAŞAYAN KALMAYACAK

Şu an 153 konteyner kentimiz var. 144 binden fazla vatandaşımızı ağırlıyoruz. 3 hafta içinde bütün çadırları kaldıracağız. Biz şu an itibariyle 250-300 bina yıkıyoruz günde. Aştığımız oluyor ama binanın büyüklüğüne göre değişiyor bu. 100 gün sonra inşallah biz de sizlerle burada yayın yapalım. Bizim insanımız her şeyin en iyisine layıktır. Onun için vatandaşlarımızın endişeye kapılmasına gerek yok.
İnşallah yüzümüzün akıyla çalışmalarımızı yürüteceğiz."